AKTIVISEERIMISKESKUSE HOONE SAAB VALMIS

26.08.2005

26. augusti pärastlõunal avatakse pidulikult mittetulundusühingu Jõgevamaa Aktiviseerimiskeskuse hoone Voorel. Maja õnnistab sisse Torma ja Palamuse koguduse õpetaja Jaan Nuga. Avasõnad ütleb aktiviseerimiskeskuse juhataja Märt

Jallakas, ehituse valmimise ajaloost räägib Saare vallavanem Jüri Morozov. EndiseLembitu kolhoosi esimees Vello Kana meenutab ehituse algusaegu.

Õhtu jätkub kultuuriprogrammiga.

Aktiviseerimiskeskus Voorel asutati mittetulundusühinguna viie omavalitsuse poolt kolm aastat tagasi. Praegu on liikmeteks Saare, Torma, Pala, Tabivere,Kasepää ja Jõgeva vald. Ühingu eesmärgiks on tööoskuste ja tööharjumuste ning psühholoogilise tasakaalu taastamisega tuua töötuid tagasi tööjõuturule. Igasse omavalitsusse rakendatakse tööle töötute tugiisik ja töötute juhendaja. Koostöös ettevõtjate, kohalike omavalitsuste ja tööhõiveametiga leitakse võimalusi töötute rakendamiseks. Keskuses on ametis 21 töötajat. Kohapeal on head koolituste läbiviimise võimalused: 20- ja 100-kohaline seminariruum koos vajaliku sisustusega ning kaheksakohaline püsiühendusega arvutiklass.

Aktiviseerimiskeskuse hoones asuvad ka Saare valla Voore piirkonna raamatukogu ja

seltsimaja, noortetuba, Jõgeva majandusühistu kauplus ning Eesti Posti

 

 

SVT nr.7, 13.08.2005